Praca w IT – czyli zalety i wady zatrudnienia bez stałych godzin i pewnego etatu

W dobie laptopów i internetu jest zdecydowanie więcej sposobów dostania pracy marzeń. Naprawdę wiele serwisów prezentuje różnorodnego rodzaju oferty, dzięki jakim nie wychodząc z mieszkania da się znaleźć ciekawy etat. Jednak obecnie coraz więcej osób zastanawia się nad tym jaką drogę zawodową wybrać, aby było się usatysfakcjonowanym i zadowolonym.

Sprzęt IT

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki rozwojowi kraju mamy dużo większe sposobności na podróżowanie, odkrywanie świata oraz realizowanie swoich celów. Największym problemem z jakim borykają się ludzie nie są już koszty, lecz czas. Naprawdę trudno zwiedzić tak wiele ślicznych i zachwycających miejsc w tak krótkim czasie, którym jest mniej więcej 30 dni urlopu.

Gdzie jeszcze odnaleźć czas na grę z małymi dziećmi, rozmowę z buntującym się młodzieńcem czy kawę z przyjacielem? Z tej przyczyny dla tego typu osób doskonała będzie zawód jako freelancer, to znaczy osoba jaka nie ma stałego etatu ani stałych godzin pracy, tylko realizuje dane zlecenie w określonym wpierw czasie. Jest to doskonała sprawa dla ludzi, które nie chcą być przez nic ani przez nikogo dyskryminowane.

Mnóstwo ofert dla ludzi, które chcą pracować jako freelancer jest w branży IT, która związana jest z technologią informacyjną – przejdź tutaj. Główna zaleta została zaprezentowana już wcześniej, czyli brak wyznaczonych godzin pracy i możliwość wykonywania zamówień w dowolnym dniu oraz o dowolnej porze. Kolejnym plusem jest to, że zwykle freelancer, nazywany czasem jako „wolny strzelec” nie ma nad sobą nikogo kto nim może przewodzić ani kto planuje mu plan plan restrukturyzacyjny funkcjonowania.

Branża IT

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście jak wszystko ten wariant pracy ma również swoje wady, pierwszą z nich jest to, że aby zaistnieć na rynku należy być naprawdę dobrym w tym co się wykonuje i realizować zlecenia dla każdego interesanta niezależnie od tego czy nam się to podoba czy nie, ponieważ jak wszędzie początki bywają ciężkie. Drugim minusem jest to, że znając naturę ludzką często każdy wszystko zostawia na koniec i tuż przed zamierzanym terminem oddania jest ciężko się ze wszystkim wyrobić.

Gdy pragniesz zmienić tryb swojego funkcjonowania to już dziś rozejrzyj się za ofertami, które skierowane są do osób, które kochają żyć chwilą. Praca jako freelancer w branży IT bezsprzecznie otworzy nam drogę do spełniania swoich pragnień i realizacji nawet najbardziej szalonych planów.