Co jest niezbędne do prowadzenia sklepu on line (narzędzia, oprogramowania, umowy itp.)

Kiedy zamierzasz otworzyć własny sklep internetowy – ów wpis musi Cię zainteresować. Na starcie e-sklepu musimy pomyśleć o kilku ważnych formalnościach, narzędziach i programach.

Co jest nieodzowne do prowadzenia sklepu on line od pierwszego dnia?

Działalność gospodarcza. Nie możesz sprzedawać nie będąc przedsiębiorcą, albowiem każda aktywność, prowadzona w sposób „ciągły a także zorganizowany” wymaga rejestracji, a sklep jest takową właśnie działalnością. Silnik sklepu czy też platforma do handlu, a prościej powiedziawszy, po prostu sam sklep. Punkt, w którym będziemy mogli dodać artykuły, zdjęcia, regulaminy, procedury dostawy, komputery itd.

komputery

Autor: ASUS
Źródło: ASUS

Domena plus względnie serwer. Domena, a więc adres naszego marketu, potrzebny będzie bez względu na to, z którego silnika skorzystamy. Serwer będzie konieczny gdy wybierzemy sklep na darmowym skrypcie bądź dedykowane rozwiązanie. Skorzystanie z platformy płatnej w abonamentowym modelu nie nastręcza własnego serwera. Produkty do sklepu. Oczywista oczywistość, jednakże warto ją tu umieścić. Choć właściciele sklepów mają przeróżne pomysły na sprzedaż, są tacy, którzy funkcjonują w modelu dropshippingowym, czyli nie mają towaru u siebie fizycznie, są wyłącznie pośrednikiem pomiędzy zamawiającym a hurtownią. Fotografie towarów. Opakowania do wysyłki. Pudełka, koperty pudełka na koperty i obrączki bąbelkowe, względnie coś do ochrony towarów – w zależności od tego, co wyprzedajesz. Koperty bąbelkowe możesz tanio nabyć w hurtowniach papierniczych, pudełka w firmach, które specjalizują się w produkcji opakowań zbiorczych, pudeł kartonowych.

Co nie będzie niezbędne do razu, ale warto o tym pomyśleć na przyszłość? Program magazynowy. Gdy tych zamówień będzie sporo, coraz to więcej, być może będzie trzeba skorzystać z jakiegoś oprogramowania, w którym na bieżąco będą uzupełniać się stany magazynowe, zaś pod koniec miesiąca będziemy mogli wydrukować sprawozdanie z wynikami sprzedaży, zob. kasy fiskalne rawicz. Kasę fiskalną musisz kupić dopiero po przekroczeniu obrotu 20000 złotych w bieżącym roku.

Jak widzimy, wiele trzeba przemyśleć na początek i zanim się otworzy sklep internetowy jest dużo załatwiania. Nie wzięłam tu pod uwagę marketingu oraz promocji sklepu, gdyż to temat na zupełnie inny artykuł.

Zobacz też: