Czy do archiwizowania danych w firmie mogą być wykorzystywane typowe płyty DVD?

Niezłym pomysłem jest archiwizowanie informacji w firmie. Informacje takie mogłyby przydać się kiedyś, jeśli chcielibyśmy znaleźć zamówienia klienta czy też stare umowy.

archiwizacja danych

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

Zdalna praca programisty

Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com
Nawet typowe wyłączenie prądu może powodować utratę istotnych informacji. Z tego też powodu bardzo istotna w każdej spółce jest archiwizacja danych. Utraty danych mogą iść w niezwykle duże sumy, więc zatrudnienie informatyka, który zająłby się takimi czynnościami jest niezwykle istotne. Istotne jest też, żeby zarchiwizowane dane były zgromadzone na odmiennym nośniku niż dysk twardy komputera. Mogłyby to być przykładowo typowe płyty DVD. Zarchiwizowane informacje mogłyby być zapisane w plikach zip. Dzięki temu pliki byłyby mniejszej wielkości, co ułatwi ich trzymanie w dużej ilości na jakimś nośniku posiadającym swoją pojemność.
Tak jak można by przechowywać dane w spółce, tak samo można by to robić z filmami czy też zdjęciami. Na płytach DVD można by zapisać wiele fotografii i wtedy mamy już pewność, że nie znikną one po usterce komputera.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie interesujący, świetna treść (https://abk.pl/) z pewnością też będzie godna Twojego zainteresowania, ponieważ znajdziesz tam inne tego typu wiadomości.

Znakomitym wyborem na archiwizowanie informacji może być płyta blu-ray. Jeżeli ktoś pragnąłby zachować trwający kilka godzin film w wysokiej jakości, to tego typu płyta będzie doskonałym wyborem. Na pewno informatyk zatrudniony do archiwizacji informacji w naszej firmie, zdecyduje się na najlepszy do tego sposób. Nie będzie wtedy groźby, że dane gdzieś przepadną.

Za niewielką cenę można także kupić dodatkowy dysk wewnętrzny i na nim gromadzić konieczne informacje. Znakomitym wyborem mogłyby zostać też dyski HDD, które niezwykle ciężko zepsuć, bo mają bardzo wytrzymałą obudowę.