Czy opłaca się zatrudnić księgowych z zewnątrz?

Masz pomysł na własną firmę? Nie zwlekaj z tą decyzją! Zwłaszcza, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą spodziewać się pomocy pod względem wkładu pieniężnego na rozwój swej działalności – urzędy pracy zapewniają dotacje i pożyczki na otwarcie firmy oraz szklenia przygotowujące ewentualnych chlebodawców.

Rozliczenia, księgowość

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Jednak tak jak szybko jest działalność gospodarcza zarejestrować, tak już większe problemy może nam sprawiać jej prowadzenie z uwagi na stale zmieniające się przepisy.

Hej, sprawdź to, jeśli dotąd nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Dla wielu osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej opanowanie księgowości może być sporym problemem. Sporządzanie deklaracji ZUS, prowadzenie podatku VAT, faktury, bilanse, rozliczenia z bankami… – .

Zatrwożeni ilością obowiązków zaczynamy zastanawiać się czy nie skorzystać z usług zewnętrznej firmy, np. biura rachunkowego, w którym wyspecjalizowana kadra zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.
Jeżeli nie jesteśmy pewni, która forma jest dla nas przeznaczona – księgowa na etacie, czy zlecenie usługi biurom rachunkowym należy wziąć pod uwagę profil prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, ilość dokumentów, liczbę zatrudnianych pracowników oraz środki pieniężne, którymi dysponujemy. Albowiem inaczej ma się księgowość dla jednoosobowych działalności gospodarczych, inaczej dla firm.

Oddanie spraw finansowo-księgowych i pracowniczych do biura rachunkowego lub księgowej, uwalnia nas – właścicieli od wielu obowiązków, a pozostały czas poświęcić na kierowanie i rozwój firmy (). Wspomnieć należy iż ma to znaczenie gdy mowa o mniejszych firmach, a których właściciel wypełnia większość obowiązków kierowniczych, narzekając na brak czasu spowodowany koniecznością realizowania całej masy obowiązków (sporządzenie sprawozdań, naliczenie zaliczek na podatek, naliczenie wynagrodzeń itp.). Współpraca z wykwalifikowaną osobą pozwala całkowicie skoncentrować się na prowadzeniu przedsiębiorstwa.