Czym kierować się kupując czajnik elektryczny?

czajnik elektryczny

Autor: Bugatti
Źródło: Bugatti

Elektryczny czajnik ułatwia życie. W kilka chwil gotuje wodę, a poza tym nie ma potrzeby stania nad nim. Wybór jest duży, a ceny mocno zróżnicowane – czym więc kierować się, wybierając czajnik? To intensywnie wykorzystywany sprzęt, dlatego dobrze wybrać droższy.

Kupując czajnik elektryczny, sugerujemy się tym, jak wygląda – wiadomo, że musi być estetyczny. Zdecydowanie na pierwszym miejscu powinno się stawiać jego jakość. Półki sklepowe uginają się od najróżniejszych czajników, a ceny starują od kilkudziesięciu złotych. Markowe czajniki czy niedrogie z dyskontu – co wybrać?

Jaką powinien mieć moc?Istotna jest moc czajnika. Musi się zmieścić mniej więcej w przedziale 1500 a 3000 W i mówi o tym, jaką ilość prądu potrzebuje urządzenie, ale też, w jakim czasie gotuje wodę. Mocniejsze są szczególnie oszczędne, jeżeli jednorazowo gotujemy co najmniej litr wody, np. mając rodzinę. Gdy jednak częściej potrzebne są nam małe ilości, czajnik o skromniejszej mocy wydaje się lepszym wyborem.

Rozmiar ma znaczeniePojemność urządzenia dobieramy do własnych potrzeb. Dla jednej osoby pewnie wystarczy nieduży czajnik, a jeżeli częstujemy chętnie gości herbatą, to najlepiej wybrać 1,7 lub 2 l.

Jak jest zabezpieczony czajnik?To oczywiste, że czajnik musi być bezpieczny. Nie brakuje opowieści o urządzeniach, które włączają się bez wody. Znane zabezpieczenia to podświetlenie, dające znak, że czajnik działa i samoczynne wyłączanie tuż po zagotowaniu.

Czy powyższa publikacja przekonała Cię do poszukania pokrewnych? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz dodatkowo poznaj także wypowiedzi na nasz temat!

Nowoczesne mają blokadę włącznika, gdy czajnik nie ma nic w środku, blokadę klapy podczas pracy. Im więcej możliwości, tym lepiej.

Filtr i grzałkiNajlepsze są czajniki, które mają grzałkę płytową – pozwalają podgrzać nawet minimalną ilość wody i nie gromadzą tak kamienia. Tańsze grzałki spiralne są ciche, jednak chętnie się psują. W tym przypadku należy kontrolować, aby woda przykryła całą grzałkę. Zwykły filtr z kolei to nylonowa siateczka, są też stalowe i najskuteczniejsze filtry węglowe. Dobry czajnik potrafi więc oczyścić wodę przed zagotowaniem.

Droższy czajnik zwykle zostanie z nami na dłużej, dlatego w efekcie jest oszczędnością, jeżeli nie trzeba wymieniać go raz w roku. Gdy już zrobimy analizę naszych potrzeb, warto sprawdzić aktualne promocje. Ja często patrzę na . Wtedy mogę zdecydować czy w danym dniu opłaca się wybrać się na zakupy.