Czym kierować się kupując żarówki ledowe do naszego domu?

Jeżeli chcielibyśmy wymienić w mieszkaniu typowe żarówki oraz zastąpić je żarówkami ledowym lub chcemy nabyć żarówki ledowe do właśnie wybudowanego domu, należy kierować się odpowiednimi parametrami.

Jest to niezwykle istotne i jedynie w takiej sytuacji będzie można powiedzieć, że zakup był udany i przyniósł same zyski.
fotograf

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Foto

Autor: nrkbeta
Źródło: http://www.flickr.com
Żarówek LED nie wybierze się właściwie, jeśli będzie się kierować mocą, która zamieszczona jest na opakowaniu. Żeby znaleźć odpowiednik żarówki tradycyjnej powinniśmy kierować się zarówno deklaracjami wytwórcy jak i zaleceniami Unii Europejskiej. Moc żarówki w watach konkretnie znaczy ilość prądu, którą wykorzystuje żarówka czyli jakie poniesiemy koszty. Moc światła podana w lumenach oznacza, jak dużo światła będzie dawać taka żarówka. Do 200 lumenów posiadają słabe żarówki LED. Stosuje się je w oprawach, które obejmują od 3 do sześciu sztuk.

Nim wyłączysz ten komputer, przeanalizuj jeszcze jedną wiadomość, gdyż faktycznie zalecam te informacje (http://north.pl/czesci-agd/czesci-do-kuchenek/ruszty-do-kuchenek,g13824.html), dlatego że ma ono niesamowicie przydatne wiadomości.

I tylko wtedy może to być fundamentalne oświetlenie w mieszkalnym pomieszczeniu. Od dwustu do pięciuset lumenów posiadają żarówki średniej mocy. Jako pojedyncze są one niewystarczające do oświetlenia domu. Są one właściwe do opraw wielożarówkowych lub pojedynczo w wolnostojących lampach.

Powyżej 500 lumenów posiadają mocne żarówki LED. Pojedynczo mogą oświetlić one duży salon lub hol. Mocowanie żarówek ledowych jest związane z rozpoznaniem rodzaju gwintu. To od tego jest zależny rodzaj diod. Jeżeli zakupimy za szeroki lub za wąski gwint, moglibyśmy zrezygnować w takiej sytuacji z oświetlenia ledowego. Rozmiar żarówki ledowej tak jak sposób mocowania, powinniśmy dostosować do oprawy. Jeżeli w oprawie uprzednio była zamontowana żarówka, to można zmierzyć jej długość linijką. Nie wszystkie żarówki – zamienniki posiadają wymiary identyczne jak żarówki tradycyjne.

Należy zwrócić uwagę na trwałość żarówek ledowych, która jest deklarowana przez producenta. Podawana ona jest zwykle w godzinach. Określa okres, po jakim efektywność żarówki LED zaczyna spadać. Im ta wartość jest wyższa, tym naturalnie lepiej.