Ile zarabiają w naszym kraju tacy specjaliści jak programiści?

ProgRAMiści w naszym kraju są w stanie zarabiać naprawdę dużo. Ich przeciętna wypłata wynosi czasem 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście dużo uwarunkowań, od jakich zależna jest ostateczna wielkość wynagrodzeń. Dla przykładu programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 zł brutto, natomiast taki, który posiada swoją firmę na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakie technologie są aktualnie w najwyższym stopniu opłacalne – najbardziej korzystne finansowo są Spring (15 000 złotych) czy też Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy pracy niezwykle ciekawą alternatywą od wielu lat jest język Java (aktualnie średnio jest to 11000 zł brutto w przypadku umowy o pracę oraz trochę ponad 14000 zł netto w wypadku B2B). Zarobki brutto według technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy złotych, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 i PHP od 6 do ok. 10000 zł.
Programista pobiera odmienne kwoty w wypadku postaci współpracy, tzn. pobiera trochę mniej w wypadku pracy zdalnej oraz jego zarobki różnią się od poziomu zaawansowania. W obu wypadkach różnica to parę tysięcy zł na miesiąc. Jeśli chodzi o to, jak zacząć swą przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są bardzo potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich ilość jest zbyt mała.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło pozycjonowanie stron z agencją SEO Artefakt a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Wynika to m.in. z faktu, że obecnie panuje ogólne przekonanie, jako by nauka była trudna i długotrwała.

To fakt, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na tym etacie, jednak osoby zainteresowane mogłyby korzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez przeróżne serwisy internetowe. W czasie takiego bootcampu ukierunkowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.