Jak najlepiej da się ochraniać telefon przed mechanicznymi uszkodzeniami, podstawowe typy etui

Corocznie na świecie produkuje się setki milionów komórek i smartfonów. Co chwilę pojawiają się jeszcze nowsze rodzaje, o jeszcze większym wyświetlaczu czy wydajniejszym procesorze, tak więc telefon jest obecnie chyba najczęściej zmienianym urządzeniem elektronicznym. W dużym stopniu wynika to z polityki telekomunikacyjnych koncernów, jakie w cyklach dwuletnich sprzedają swoim klientom za symboliczną złotówkę kolejny aparat.

telefony

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo tego typu telefonów jest jeszcze później użytkowanych, ale zdecydowana większość z nich będzie żyła maksymalnie kilka lat. Ponieważ telefony stały się niemalże przedmiotem użytku osobistego, niektóre osoby wręcz nie mogą się z nimi rozstać nawet na parę chwil, to warto zadbać o to, żeby mogły one w przyzwoitym stanie doczekać do wymiany. Niestety noszenie aparatu w kieszeni, kładzenie go w przypadkowych miejscach czy nawet upadki z jakiejś wysokości sprawiają, że może się on uszkodzić czy nawet całkiem zniszczyć. Jednak są do kupienia akcesoria, które chociaż z minimalnym stopniu zabezpieczą urządzenie przed różnymi przygodami. Podstawową rzeczą, o której należy pomyśleć po kupieniu nowej komórki powinien być pokrowiec na telefon (rekomendujemy sklep internetowy Etuo). Nawet najprostsze modele w dużym stopniu będą zabezpieczać obudowę przed wystąpieniem uszkodzeń, a rozmaitych odmian pokrowców jest ogromna ilość, więc wybierać jest w czym. Pokrowce różnią się od siebie głównie materiałem, z którego je wykonano. Chętnie kupowane są wersje z silikonu, niekiedy w dość ciekawych kolorach, jednak chronią one tylko obudowę z tyłu, lecz szybki już nie.

personalizowany case na telefon

Źródło: pixabay.com

Do tego dużo lepiej będą się nadawać pokrowce z klapką, jaka normalnie jest zamykana, a otwiera się ją tylko podczas dzwonienia.

Poszukujesz dodatkowych materiałów na prezentowany w tym miejscu temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej drukowanie 3d w metalu a zobaczysz, że to było bardzo łatwe.

Pokrowce poza rozmaitymi rodzajami wykonania będą się różnić również kolorystyką. Tu fantazja projektantów nie ma wprost granic, a od jakiegoś czasu popularność zdobywają także – . Dostarczając firmie która produkuje takie pokrowce swoje zdjęcie można swój telefon zrobić naprawdę wyjątkowym i niepowtarzalnym.