Jak nie dać się nabić w butelkę przez wyrachowanych serwisantów od urządzeń gospodarstwa domowego?

Zepsuty sprzęt potrafi całkowicie popsuć humor i wprowadzić napiętą atmosferę w najmniej oczekiwanym momencie. Do momentu kiedy wszystko funkcjonuje bez zarzutów większość ludzi nie zwraca uwagi na właściwą konserwację i dostępność części zamiennych. Jednak jeżeli stanie się najgorsze, zamiast od razu wzywać pana złotą rączkę, dobrze jest spróbować naprawić to samemu, pod warunkiem, że nie zagraża to życiu.

Najbardziej stresujące są sytuacje, kiedy urządzenie jest po gwarancji i trzeba szukać serwisu. Łatwo w takiej chwili przestać myśleć racjonalnie i dać się nabić w przysłowiową butelkę. Zanim wezwiecie serwisu, albo pobiegniecie po nowe urządzenie, zerknijcie na strony internetowe i blogi związane z tą kwestią, gdyż są one kopalnią wiedzy. Użytkownicy dzielą się doświadczeniami i wzajemnie sobie pomagają. Dużą część często spotykanych usterek jesteście w stanie usunąć samodzielnie. Musicie tylko wymienić uszkodzoną część. Istnieje dużo portali oraz sklepów stacjonarnych i internetowych, które mają na sprzedaż najbardziej popularne elementy zamienne, od części do krajalnic i blenderów po grzałki, akumulatorki i wiele innych – czytaj o serwisie North. Specjaliści często doradzają i dają praktyczne instrukcje.

Na pewno zda Ci się łącze do serwisu, jeśli interesują Cię opracowane w tym artykule treści. Na poniższej stronie wyczytasz ich dużo więcej.

Dobrze jest posłuchać ich wskazówek, bo pozwoli to wam oszczędzić aż kilkaset złotych.

pralka

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Od dłuższego czasu panuje przekonanie, że urządzenia rtv i agd w których zepsuje się elektronika są niemożliwe do naprawienia albo koszt części dorównuje wartość urządzenia. Jeśli zdecydujecie się na usługi fachowca w przypadku szwankującej pralki, jest wielce prawdopodobne, że oznajmi, że winny jest programator, a programator Whirlpool jest nie do wymiany. Zapytajcie w takiej sytuacji o model i osobiście zweryfikujcie jego dostępność w internecie lub hurtowni specjalistycznej. Pozwoli to wam także zaznajomić się z cenami i oszacować koszt wymiany – . Brak znajomości cen jest bardzo często wykorzystywana przez wyrachowanych serwisantów. Jeżeli już postanowicie powierzyć im zakup i wymianę popsutej części, zapytajcie o potwierdzenie zakupu a także o gwarancję.

Bądźcie uważni i nie dajcie się oszukać przez nieuczciwych fachowców, którzy z premedytacja wykorzystają waszą ufność, bo są pewni, że gdy coś przestaje działać w najmniej oczekiwanym momencie, jesteście gotowi zapłacić każdą kwotę, żeby sprawnie pozbyć się problemu. Podzwońcie dodatkowo po kilku punktach serwisowych, żeby porównać ceny.