Przygotowania do ślubu oraz wesela – krok po kroku

Jak zorganizować przygotowania do jednego z ważnych wydarzeń w życiu a więc ślubu i wesela: Żeby całość mieć pod kontrolą gdy padnie to pytanie i ta oczekiwana odpowiedź. Najlepiej zacząć wszelkie przygotowania do bez wątpienia najistotniejszego wydarzenia w życiu kochającej się pary trzeba zacząć wszystko zamyślać na ok. 12-6 miesięcy przed uroczystością.

Najpierw przyszli mąż i żona powinni ustalić jaki wariant ślubu wybierają (cywilny, cywilny oraz kościelny, konkordatowy. Gdy już podejmą decyzję co do jego wariantu należy ustalić miejsce. Kiedy wyselekcjonowaliśmy już rodzaj ślubu jak też miejsce trzeba zastanowić się nad datą a najlepiej wybrać kilka w przypadku gdyby okazało się, iż mamy problem z dostaniem ślubu w jednym z wybranych terminów. Planując datę ślubu powinniśmy też zastanowić się czy pragniemy wyjechać zaraz po uroczystości w podróż poślubna, jeżeli tak dobrze jest już myśleć o celu podróży a także wymaganych do tego celu potencjalnych wizach, szczepieniach itd. A także zaplanować czas wolny w pracy.

Czytasz obecnie ciekawy artykuł, jednak bez wahania kliknij także pomocny artykuł, a odnajdziesz fascynujące informacje na ten temat.

Jeżeli ślub ma być kościelny lub konkordatowy dobrze już zacząć rozglądać się za terminami nauk przedmałżeńskich

Powoli możemy rozpocząć tworzyć wstępną liczbę weselników by określić szacunkowe koszty uroczystości w zależności czy będzie to ślub z przyjęciem bądź obiadem dla najbliższych czy może wystawne wesele.

fotograf

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Gdy planujemy przyjęcie weselne na liczbę gości ponad 100 osób salę na tą uroczystość trzeba jak najrychlej zarezerwować albowiem nie wiele jest obiektów urządzających wesela na tak liczną grupę uczestników. Na pół roku przed uroczystością musimy podjąć definitywną decyzję co do daty jak też miejsca i rodzaju uroczystości. Jeżeli para ma zamiar samodzielnie organizować wieczór Panieński i Kawalerski to ostatni dzwonek żeby ustalić czas, miejsce jak też liczbę osób w niej biorących udział. Kiedy pragniemy ażeby tą sprawą zajęli się Drużba i Druhna (świadek i świadkowa) powinniśmy dobrać właściwe osoby oraz zaproponować im tą funkcję (tradycja mówi, że muszą to być osoby wolnego stanu).

To optymalny moment żeby zacząć wyznaczać detale przyjęcia weselnego w wyselekcjonowanym przez nas lokalu (muzyka, wodzirej, dekoracje, menu). Okres 6 miesięcy przed ślubem to także najwyższa pora na wybranie fotografa jak też kamerzysty, najlepiej zasięgnąć rady przyjaciół czy familii którzy niedawno sami aranżowali uroczystości ślubne, względnie wbić w wyszukiwarkę wyrażenie: fotograf Grudziądz i znaleźć np. takiego fotografa zobacz więcej.