Jak zarządzać skutecznie swoimi oszczędnościami?

Prowadzenie biznesu w Polsce – nic prostego. Choć naturalnie trzeba jakoś sobie poradzić – a zresztą nie jest tak kiepsko! Wychodzę z takiego założenia, że jeżeli nie chcielibyśmy ciągle uskarżać się na swój biznes, zwłaszcza musimy podejmować możliwie jak najbardziej sensowne decyzje natury finansowej.

A więc np. to coś niesamowitego, aby na samym początku swojej przygody z prowadzeniem biznesu założyć to konto dla małych firm, które pod wszystkimi względami jest OK. Wspaniale, że w naszym kraju funkcjonuje tak dużo banków…

oszczędności w słoiku

Autor: Andrea Travillian
Źródło: http://www.flickr.com

Jest wielki wybór, co się niewątpliwie liczy. Dobrze, lecz skąd tak naprawdę mamy okazję dowiedzieć się jakie konto (link ranking kont osobistych) dla małych firm jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę? Niewątpliwie kryzys ekonomiczny był idealnym argumentem dla wszystkich banków – oczywiście za tym, aby podwyższyć opłaty za choćby otworzenie czy prowadzenie konta. To niby coś zrozumiałego, bo w końcu banki muszą zarabiać możliwie jak najwięcej. Jednak my generalnie nie jesteśmy zamożniejsi, a więc powinniśmy szukać jak najlepszych możliwości. Taką opcją jest choćby korzystanie z pomocy doradców finansowych.

Gdy kilka dni temu odwiedziłem doradcę finansowego, powiedział mi praktycznie wszystko, jeśli wchodzi w rachubę konto dla małych firm, ale także podpowiedział mi, który kredyt inwestycyjny dla nowych firm to coś pod wszystkimi względami korzystnego. Trudno myśleć, iż bez sporego doświadczenia w owej dziedzinie będziemy mieli możliwość radzić sobie z bardzo uciążliwym światem finansowym. Znam taką osobę, która zawsze wszystkie decyzje finansowe podejmowała bez należytego zastanowienia – teraz bardzo tego żałuje, bo po prostu były one całkowicie błędne.

A jeszcze oprócz tego uczulam każdego odnośnie zbyt korzystnych kredytów. Wiem, że chcemy płacić bankom jak najmniej, ale w końcu i tak powinniśmy wiedzieć, że w końcu świat finansjery może być okrutny. Chcę na koniec podkreślić jedno – czymś niesamowicie ważnym jest to by nigdy nie uważać, że podejmowanie pochopnych decyzji to coś OK. Jeżeli będziemy myśleli w taki sposób, nie powinniśmy się dziwić, iż będziemy bardzo narzekali się na swoją sytuację.

Czy poszukujesz nowych i zajmujących postów na opracowany tu temat? Śpieszymy z pomocą – kliknij i sprawdź (http://www.eccotravel.eu/chiny/) tu nowe treści.

W końcu można powiedzieć, że dużo od decyzji, które podejmuje zależy. Pamiętaj o tym.

Źródło: .