Każdy komputer potrzebuje legalnego oprogramowania — szczególnie takie, które są wykorzystywane w pracy

W Polsce obowiązuje takie prawo, że każdy komputer, który bywa wykorzystywany w firmach, musi mieć legalny program.
Na pewno wszyscy pamiętamy skandal i ośmieszenia, na jakie wystawiona została policja, gdy pewnego dnia okazało się, że pracują oni na nieoryginalnym oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie rzeczy pośród Polaków, a sami nie popisali się zbytnio przykładem. Dzisiaj takiego rodzaju działania wydają się być już bardzo rzadkie. Wszystkie firmy zdają sobie sprawę, że komputery, które są w obiekcie oraz używane są przez osoby tam zatrudnione, powinny posiadać legalne oprogramowanie, ale także legalny system antywirusowy. To szalenie istotne. Trzeba przechowywać na to rachunek i w razie kontroli pokazać, że wszystko jest zgodnie z prawem. Jeżeli zamawiamy oprogramowanie od razu do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset komputerów, to oczywiście możemy liczyć na rabat. Będziemy potraktowani jak najlepsi klienci. W takim wypadku nawet przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, by przeprowadzić szkolenie z nowego systemu. Będzie to na pewno dość użyteczne, gdyż badania pokazują, że większość ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie zapewnia dany program, gdyż po prostu o nich nie wiemy. Takiego typu szkolenie może być również wykonane zdalnie.

Taka forma jest obecnie dość popularna. Nie ma się co dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na komputery firmowe, nie zapominajmy o tym, że powinniśmy otrzymać także gwarancję.