Kupiłeś mieszkanie i co dalej? Sprawdź, dlaczego jest Ci potrzebny projektant wnętrz!

Zazwyczaj kupno nowego mieszkania czy domu wiąże się z wielką liczbą decyzji, które musisz podejmować niemal każdego dnia przed przeprowadzką, a zazwyczaj jeszcze długie dni po.

fiskus

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz unikać chociażby części z tych obowiązków, wówczas zdecydowanie powinieneś zatrudnić architekta wnętrz!
public relations konferencja

Autor: Burson-Marsteller
Źródło: http://www.flickr.com
Po co Ci architekt?
Niektórzy z nas niewątpliwie mogą pochwalić się rewelacyjnym gustem, a także wyczuciem co do urządzenia wnętrz w domu. Prawda jest taka, że zazwyczaj takie osoby są właśnie architektami wnętrz! Jeżeli więc projektowanie wnętrz jest Ci bardziej obce, wtedy projektant wnętrz jest Ci praktycznie niezbędny. W przeciwnym razie prawdopodobnie skończy się tak, iż pójdziesz do pierwszego lepszego sklepu z meblami i albo wyjdziesz stamtąd zaraz z uczuciem kompletnego mętliku w głowie lub też zdecydujesz się na kupno pierwszej lepszej kanapy żeby tylko mieć tę decyzję już za sobą.

Kliknij ten link, a wtedy zdobądź więcej szczegółów odnoszących się do analizowanej w tym serwisie treści. Uzyskasz wtedy większą wiedzę.

Jeśli zatrudnisz projektanta, najpierw opowiesz mu mniej więcej, jak ma wyglądać Twoje mieszkanie, a on zaprezentuje Ci tylko parę wariantów – wówczas zdecydowanie lepiej będzie Ci wybierać.

Czego możesz oczekiwać od architekta wnętrz?
dokumentacja

Autor: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com
To zależy, co zawrzecie w umowie – co do zasady projektowanie może obejmować tylko podstawowe konsultacje, ale także może dotyczyć urządzenia praktycznie całego mieszkania.

Oczywiście im większej liczby rzeczy będziesz wymagać od projektanta, tym więcej będziesz musiał mu zapłacić, jednakże w większości wypadków bez wątpliwości się to opłaca. Wystarcza, że pomyślisz, że będziesz w danym domu żył przez pewien czas – czy nie warto wtedy zainwestować nieco więcej pieniędzy aby cieszyć się wspaniałymi wnętrzami?