Nie chcesz zatrudniać fachowca? Sprawdź, jak podłączyć gniazdko antenowe

Masz do przyłączenia komputerowe gniazdko antenowe, ale nie chcesz najmować fachowca? Możesz zrobić to sam, wystarczy, że pieczołowicie zapoznasz się z instrukcją, a wszystko pójdzie po twojej myśli oraz będzie działać, jak trzeba.

zakładanie gniazdka

Autor: BromfordGroup
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze to nie zakładać go w pobliżu gniazd elektrycznych, ponieważ może dojść do problemów z sygnałem. Przez to telewizor nie będzie odpowiednio odbierać programów, my zaś nie będziemy mogli w spokoju oglądać długo wyczekiwanego filmu. Odległość powinna wynosić około dwadzieścia pięć centymetrów, dzięki temu nie będziemy zmagać się z takimi komplikacjami oraz koniecznością przenoszenia gniazdka, co naturalnie wiąże się z dodatkową pracą.

Po drugie gniazda antenowe występują w dwóch wersjach, co trzeba mieć na względzie, zanim zdecydujemy się na wybranie jednego z nich. Pierwszą wersją jest wersja nadtynkowa, drugi model to natomiast gniazdka podtynkowe, do jakich wymagane jest kupienie puszek instalacyjnych.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na prezentowany temat? To świetnie, ponieważ pod linkiem program do ewidencji czasu pracy znajdziesz fascynujące dane, które Cię zaabsorbują.

Ostatnią ważną kwestią jest zapamiętanie o nieodzowności zamontowania kilku gniazdek w pomieszczeniu, w którym chcemy skorzystać urządzeń, do jakich działania są niezbędne. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni przeciągać kabla antenowego przez połowę pokoju, tylko podłączymy go do gniazdka umieszczonego najbliżej telewizora. Przejdźmy do samej instrukcji montażu gniazdka. Na początku przygotowujemy końcówkę przewodu antenowego, a potem odkręcamy śrubę dociskową. Kolejnym krokiem jest umieszczenie przewodu antenowego w zacisku. Kierunek określają nam strzałki znajdujące się na obudowie gniazdka.

Gniazdko elektryczne

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com

Po włożeniu przewodu przykręcamy ponownie śrubę dociskową i instalujemy gniazdko w puszce instalacyjnej, jeżeli wybraliśmy wersję podtynkową. Na koniec nakładamy ramkę i pokrywkę na korpus zamontowanego gniazda. Instrukcja nie jest zawiła, zatem powinna dać sobie radę z nią nawet osoba montująca niniejsze gniazdko po raz pierwszy. By być pewnym, że wszystko dobrze działa, podłącz TV, aby cieszyć się możliwością odbierania programów.
Teraz już wiesz, jak podłączać gniazda komputerowe oraz antenowe (przeczytaj więcej na polecanej stronie). Nie powinieneś napotkać żadnych problemów, jeśli będziesz kierować się powyżej scharakteryzowanymi poradami. Dlatego dokładnie trzymaj się instrukcji, a niebawem wszystko będzie działać zgodnie z planem.