O potrzebie samowystarczalności

Pomimo że jesteśmy ludźmi uzależnionymi od jednorazowych przedmiotów jeśli coś się popsuje w pierwszym odruchu wyszukujemy nowego modelu, bardziej niezawodnego jak też często tańszego aniżeli dotąd posiadane urządzenie. Praktycznie nikt nie próbuje naprawiać smartfonów. Prawie zniknęły warsztaty naprawiające drobny sprzęt AGD jak żelazko albo lokówka. Niestety, oddziałuje w tym przypadku ekonomia – nie ma zwyczajnie popytu na podobne usługi.

pralka

Autor: DAVID HOLT
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie producenci sprzętu prowadzą serwisy w których możemy zreperować wadliwy sprzęt, ale jest to bardziej forma troski o konsumenta aniżeli ekonomiczna nieodzowność. Dlatego o wiele łatwiej kupić przykładowo nową schładzarkę niż poszukiwać punktu usługowego który za przyzwoite pieniądze zreperuje nam na przykład pralkę Whirpool awm 6061 silnik pompy. Naturalnie jak się bardzo postaramy wyszukamy odpowiedni warsztat. Nie oznacza to, że majsterkowicze całkowicie wyginęli. Jeżeli czujemy się na się na siłach możemy sami wymienić niesprawny silnik pompy albo inną cześć. Na szczęście jak w większości innych wypadków ze wsparciem przychodzą nam przeróżnego typu serwisy aukcyjne dostępne w sieci, gdzie możemy znaleźć praktycznie każdy rodzaj oprzyrządowania potrzebny majsterkowiczowi, zacząwszy od piły łańcuchowej a także kompletu kluczy nasadowych po elementy elektroniczne, tj. transformator inwentera 4004d oraz inne np: whirpool silnik pompy. Poza częściami zamiennymi sieć internetowa oferuje też wiele lokalizacji gdzie możemy wyszukać porady w jaki sposób wykonać jakąkolwiek reperację – jedne z nich są w wyższym stopniu, inne mniej miarodajne.

zmywarka

Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com

Dopełniając wyboru musimy zdać się na intuicję czy doświadczenie. Warto również uzbroić się w wytrwałość oraz spokojnie poszukać odpowiedzi na nasze wątpliwości. Sieć internetowa będzie też najlepszym miejscem dla osób szukających części wymiennych do popularnych elektronarzędzi czy urządzeń AGD. Starczy wpisać wyrażenie części do Bosch, a odnajdziemy odpowiednie, jednym z wyników z pewnością będzie:. Majsterkowicze więc nie wyginęli. Mam cichą nadzieję, iż kiedyś stanie się to nawet trendy. Moim zdaniem nie jest najlepiej gdy dobrowolnie oddajemy znaczną część naszej autonomii innym. Dużo bezpieczniej oraz taniej jest mieć chociażby częściową możliwość poradzenia sobie z kłopotem własnoręcznie.