Podstawowe odmiany wag używanych w przemysłowych zastosowaniach, gdzie można je serwisować.

W niejednym zakładzie przemysłowym jednym z ważniejszych urządzeń są wagi. Każdy chyba doskonale wie, jak się je używa, i w przemyśle ich zastosowanie jest analogiczne, jak w życiu codziennym. Będą oczywiście różnice, i to wcale niemałe w samej budowie wag, gdyż to, co jest wykorzystywane w przemyśle znacznie się różni od takich zwykłych używanych wag w domu.

Po pierwsze wagi przemysłowe mogą mieć duże rozmiary. Największe z nich służą do ważenia samochodów z przyczepami, więc ich możliwości wynoszą nawet trzydzieści ton. Takie wagi często się nazywają pomostami wagowymi albo wagami samochodowymi, stosowane są one wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność zważenia wjeżdżających pojazdów – . Najczęściej technika samego ważenia polega na tym, że na początku ważony jest załadowany samochód, następnie opróżniony, a różnica to będzie masa transportu. Najczęściej wykorzystuje się takie wagi przy sypkich ładunkach, takich jak żwir czy piasek, lecz w wielu przypadkach także przy sprzedaży materiałów budowlanych, spożywczych czy węgla.

Waga elektroniczna

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Znacznie mniejsze możliwości będą mieć wagi poznań platformowe. Z kolei one występują przeważnie w magazynach (poznaj zastosowanie rfid) i sklepach, pozwalając na ważenie towarów o masie nawet do kilkuset kilo. Mają różną konstrukcję, chociaż przeważnie występuje w nich mniejsza lub większa platforma, na jakiej kładzie się materiały, a masa będzie odczytana albo mechanicznie albo na wyświetlaczu. W pewnych miejscach takich jak warsztatach samochodowych, gospodarstwach rolniczych czy hurtowniach wykorzystywane są również wagi hakowe.

Czy masz ochotę poznać nowe informacje na opisywany tu problem? Kliknij zatem ten odnośnik i przeczytaj więcej porad na stronie (https://10lombard.pl/) o podobnej tematyce.

Montuje się je gdzieś wysoko, a ważone rzeczy mocuje się na haku, stąd też wzięła się ich nazwa. W przeciwieństwie do wag stosowanych w domach, gdzie one zwyczajnie są i się ich używa, przemysłowe wagi będą potrzebować regularnych przeglądów. Jak się okazuje, serwis wag poznań jest regularnym gościem w wielu zakładach, w których obecne są wagi. Wynika to z tego, że często intensywnie się je wykorzystuje, a co za tym idzie ich podzespoły się zużywają.