Rodzinny album – jak najlepiej go tworzyć? Czyli o zakupie idealnego dla nas aparatu słów kilka

Fotografia jest bardzo popularna od co najmniej kilkudziesięciu lat. Już wcześniej zajmowali się nią profesjonaliści, ale dopiero od pewnego czasu stała się dostępna dla całego społeczeństwa, właściwie dla wszystkich.

Jeszcze 15 lat temu używaliśmy aparatów z kliszą. Potem uważnie ją wyjmowaliśmy ze sprzętu, zanosiliśmy do fotografa, by po kilku dniach z podekscytowaniem odebrać od niego kupkę świeżo wywołanych fotografii, które w dalszej kolejności starannie układaliśmy w albumie. Następnie pojawiły się aparaty cyfrowe, a efekty naszego „pstrykania” można było obejrzeć na ekranie komputera. Teraz już tak naprawdę każdy z nas ma w komórce stosunkowo dobry aparat, którym da się zrobić pożądanej jakości fotografie. Robimy ich nawet kilkadziesiąt dziennie. Starczy chwila, by podzielić się zdjęciem ze znajomymi, również takimi znajdującymi się na drugim krańcu Ziemi.

Sprawdź więcej na .

aparat

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapominajmy jednak, że nawet fenomenalnej jakości aparat wbudowany do komórki nie zastąpi rzeczywiście solidnego i profesjonalnego sprzętu, takiego jak np. canon eos 760d lub też canon eos d70. Za pomocą smartfona nigdy nie zrobimy tak wysokiej jakości fotografii, które zaimponują naszym przyjaciołom oraz znajomym, zafascynują ich. Z tej przyczyny nie daj sobie wmówić, iż zakup porządnego aparatu, takiego jak canon eos d70, jest nieopłacalne. Wręcz przeciwnie, dobrze odrobinę zaoszczędzić oraz mieć wskazany sprzęt w rodzinnym domu. Nie zapakujemy go rzecz jasna ze względu na komfort na każdą wycieczkę rowerową, ale do dokumentowania ważnych chwil będzie idealny. 70D – mistrz w swojej klasie…

Jeśli już jednak zdecydujemy się na niniejszy zakup, warto naprawdę odpowiednio wybrać. Nie decydujmy się na pierwszy lepszy sprzęt, jaki spostrzeżemy. To zbyt istotny wydatek, by go robić lekkomyślnie. Fachowcy w ostatnich czasach polecają aparaty canon eos 760d, warto wobec tego abyśmy się nad nim zastanowili. Ale rozważmy też inne możliwości. Naradźmy się z pozostałymi członkami rodziny. Zakupmy aparat, który będzie świetnie pasował do naszych potrzeb, a później zróbmy jak najwięcej zdjęć oraz cieszmy się, iż te najważniejsze momenty zostaną z nami już na zawsze.