Suma uwzględniona na umowie o pracę bardzo często bywa dla pracowników myląca.

Dostając każdego miesiąca pensję powinniśmy się liczyć z tym, iż tylko część należnych nam pieniędzy trafi na nasze konto. Jest to wynagrodzenie netto, jakie dostajemy w dniu wypłaty, czyli realnie zarobione przez nas pieniądze. W umowie o zatrudnienie widnieje jednak wynagrodzenie brutto, jakie zwykle jest zdecydowanie wyższe niż wspomniane wcześniej wynagrodzenie netto.

Wynagrodzenie brutto zawiera bowiem wszelkie konieczne składki, jakie powinny zostać odprowadzane przez pracodawcę z naszego wynagrodzenia, w tym m.in. składki na ubezpieczenie społeczne. Powinniśmy więc przekonać się, jak obliczyć wynagrodzenie brutto.

Kwota widniejąca na umowie o pracę bardzo często bywa dla zatrudnionego myląca. Uzyskane wynagrodzenie tak naprawdę będzie zdecydowanie mniejsze. Należy jednak pamiętać, że opłacając każdego miesiąca składki, można liczyć m.in. na bezpłatną opiekę medyczną, co dodatkowo stanowi pewnego rodzaju profit. Ogólnie rzecz ujmując, pensja brutto to kwota ze wszystkimi składkami, netto natomiast oznacza pieniądze, jakie otrzymujemy bezpośrednio „na rękę”.

Kilka monet

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Należy wiedzieć więc, z czego dokładnie wynika różnica między netto i brutto oraz co się dzieje z naszym pozostałym wynagrodzeniem. Powinniśmy również pozyskać dodatkową wiedzę dotyczącą naszych wynagrodzeń, m.in.

Nie obawiaj się, nasze linki (www.notariuszpokojski.pl/) są bardzo wciągające i, co najbardziej istotne, są w każdym przypadku aktualne oraz użyteczne. Gdy poszukujesz jakichś danych, to na nasze strony.

czym jest rozliczenie straty podatkowej.Należy pamiętać także, że składki nie są całkowicie płacone przez pracownika, ponieważ jedna część opłat wynika z jego wynagrodzenia, natomiast kolejna część opłacana jest przez pracodawcę. Dodatkowo w niezwykle wielu przypadkach pracownik może liczyć na różnego rodzaju dodatki do wynagrodzenia. Dodatkowe pieniądze należą się m.in. za nadgodziny, jakie czasem spędzamy w pracy. Wielu pracowników może liczyć również na przeróżnego rodzaju prowizje, jakie zwykle zależą m.in. od wielkości osiągniętego obrotu przez daną osobę.

.

Rzecz jasna niezwykle wiele osób z naturalnych przyczyn narzeka na konieczność regularnego odprowadzenia składek. Powinniśmy pamiętać jednak również o tym, iż część tych środków ma na celu zapewnienie nam m.in. możliwości korzystania z darmowej służby zdrowia. Dodatkowo cześć tej kwoty przeznaczona jest na poczet świadczeń emerytalnych.