W jaki sposób szukać obecnie zatrudnienia? Poznaj kilka porad

Szukanie pracy w dzisiejszych czasach jest bardzo długie. Dziś mam dla Was kilka porad na efektywne szukanie pracy. Wierzę, że choć trochę Wam pomogą znaleźć zatrudnienie.

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że wysłanie jednego czy dwóch życiorysów nie zapewnia sukcesu. Dopiero wysłanie kilkudziesięciu CV sprawia, że ktoś zadzwoni. Nie zniechęcaj się też szybko – nie każda rozmowa musi skończyć się otrzymaniem etatu. Dobre jest już samo zaproszenie na spotkanie – to informacja, że Twoja osoba budzi zainteresowanie potencjalnych pracodawców.

Wielu z nas, tradycyjnie wysyła CV przez internet, w ciemno, praktycznie bez większych zmian. Można jednak do sprawy (Podział majątku Gdynia) podejść choć trochę ciekawiej (sprawdź, co słychać na portalu eGospodarka.pl). Tylko niektórzy kandydaci decydują się na osobistą wyprawę do firmy by złożyć życiorys w ręce osoby zajmującej się zatrudnianiem i przy okazji zapyta o szczegóły wymagań stawiane kandydatom na rekrutowane stanowisko. Powinno się także pomyśleć o wyjątkowym wyglądzie CV, które przyciągnie pracodawcę.

praca

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Warto wspomnieć również o skorzystaniu z pomocy agencji zatrudnienia. Jest to pomoc nieodpłatna dla osób szukających pracy, jednak umożliwiająca w szybki i bezproblemowy sposób na konsultowanie ciekawych propozycji ze specjalistą. Wyższe wykształcenie nie jest już gwarantem znalezienia dobrej posady. Nie denerwuj się więc jego brakiem (szukaj pracy jako opiekun medyczny). Dziś prawie zawsze liczy się doświadczenie, zapał i w ogromnej mierze Twoje nastawienie. Bardzo duże zainteresowanie mają ostatnio oferty zatrudnienia na stanowisku biotechnolog, opiekun medyczny czy też webmaster. Praca na takich stanowiskach to nie małe wyzwanie oraz szansa na rozwój.

Dobrym sposobem nie tylko na rozpoczęcie pracy zawodowej jest znalezienie chwilowego zatrudnienia (oferty pracy jako webmaster). Takie rozwiązanie pozwala na uelastycznianie godzin pracy oraz dostosowanie ich do swojego trybu życia, a co istotne – nabranie doświadczenia w różnych dziedzinach.

W poszukiwaniu pracy, oprócz pozytywnego podejścia, najważniejsze wciąż są tak podstawowe kwestie, jak starannie przygotowane CV a także sensownie napisany list motywacyjny. To bezsporne sprawy, jednak wielu ludzi wciąż tego nie pilnuje.

Okazuje się, że wcale nie potrzeba tak wiele by potencjalny pracodawca nas zauważył i dał nam szansę na rozwój.