Wciąż zmieniający się rynek pracy

Podejmując decyzję odnośnie wyboru studiów pod kątem popytu na zawód to w zasadzie loteria. Pamiętam, kiedy w latach 90-tych było zapotrzebowanie na kadrę zarządzającą (marketing i zarządzanie). Za pewien czas pojawił się w Polsce system bankowy z prawdziwego zdarzenia. Osoby prowadzące szkolenia zarabiały spore pieniądze, lecz po paru latach pensje zmalały albowiem ludzi z takimi kompetencjami było po prostu coraz więcej.

Musimy więc wziąć pod uwagę, że zanim skończymy swój szczegółowo przeanalizowany strategicznie kierunek studiów, zapotrzebowanie na ten zawód ulegnie zmianie. W tej chwili wystarczy odwiedzić fora, portale poświęcone pracy by dowiedzieć się, które profesje w Przemyślu są najczęściej poszukiwane na rynku. (Sprawdź ) Zatrudniający sygnalizują, że największe deficyty przejawiają się w grupie wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalności. Mimo wyraźnego spowolnienia w branży budowlanej cały czas występują utrudnienia z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego materiału odnoszącego się do tego typu problematyki, kliknij, a odnajdziesz więcej pomocy tutaj (https://e-vemco.pl/produkty/testery-transmisji,2,7549). One także będą wartościowe.

praca księgowa

Źródło: sxc.hu

W dalszym ciągu na stosunkowo szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć doświadczeni technicy różnych specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Bezustannie pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi.

Deficyt wykwalifikowanych kierowców samochodów ciężarowych z odpowiednimi uprawnieniami to również kłopotliwa sytuacja dla pracodawców. Miejmy na uwadze, iż nie bez znaczenia w chwili zlecenia są kwestie dyspozycyjności, stan gotowości do podróży zagranicznych, a także znajomość któregoś z obcych języków. Bezrobotnych spełniających te wymogi niestety wyraźnie brakuje.

praca jako redaktor

Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com

Sytuacja nie uległa zmianie i jak w ubiegłych, wśród pracodawców szczególnie poszukiwani są programiści. Nadeszły czasy, w których każdy zakład pracy, działalność mając zamiar odnosić sukcesy, musi być zaopatrzona w szereg systemów czy aplikacji wspomagających zarządzanie.
Odwiedzajmy fora, portale poświęcone pracy () – bądźmy aktywni.
Być może sami prowadzimy bloga, i potrafimy połączyć pracę z pasją szukając etatu w redakcji portalu internetowego czy lokalnej gazety (). Internet to ogromne okno na świat, toteż otwierajmy je jak najszerzej.