Dlaczego podczas wybierania platformy sklepowej nie należy sugerować się opiniami?

sklepy Internetowe działają najczęściej w oparciu o oprogramowanie, które w prosty dla użytkowników sposób zarządza magazynem, produktami, dostawami, obrotem i znaczną liczbą innych funkcji.
Takie oprogramowanie określa się najczęściej jako sklepy albo CMS-y, czyli Content Management System.

Silnik auta

Autor: Grant.C
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku takich platform jest bardzo wiele. Mówiąc ogólnie tego typu system moglibyśmy podzielić na 2 główne typy. Są takie, które wymagają instalacji na posiadanym przez posiadacza serwerze i tego typu, które takiej instalacji nie potrzebują, ponieważ mogą one funkcjonować w ramach internetowej sklepowej platformy. Ta druga wersja jest o tyle bardziej interesująca, że stanowi zazwyczaj kompletny pakiet funkcji. W ten sposób takie systemy nie wymagają instalacji jakichkolwiek „wtyczek”. Systemy na platformach mają także taki atut, że pozwalają na określone oszczędności, gdyż od swoich właścicieli nie wymagają wydawania jakichkolwiek pieniędzy na serwer, zainstalowanie systemu, kopię bezpieczeństwa, aktualizacje czy wtyczki lub rozszerzenia do systemu.
żelazko

Autor: Phil Gradwell
Źródło: http://www.flickr.com
W zamian należy jednak płacić abonament, który mógłby kosztować od 50 zł. Osoba, która chce uruchomić swój sklep internetowy nie ma zatem łatwego zadania. Całą kwestię dodatkowo utrudnia fakt, że tego typu osoba nie powinna sugerować się recenzjami. Po pierwsze z tego powodu, że przeróżne systemy sklepowe bardzo prędko się rozwijają i już po upłynięciu roku dana opinia może być nieaktualna. Następnym powodem jest to, że takie recenzje mogą wprowadzać potencjalnych odbiorców w błąd. Systemy platform sklepowych to najczęściej niezwykle bogate narzędzia a sam wykaz opcji w nich zawartych mógłby być bardzo mylący.

Recenzenci nie w każdym przypadku dokładnie czytają listy opcji oraz nie są w stanie stworzyć starannego artykułu.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne atrakcyjne notki na frapujący Cię dział. Przejdź do następnego tekstu oraz czytaj wpis.

Z tego też powodu wielokrotnie wybierają najciekawsze funkcje i opisują tylko te.