Drukowanie atramentowe czy laserowe

Często nasuwa się pytanie jaką drukarkę wybrać, aby była ona połączeniem dobrej ceny i dobrego działania. Pamiętać należy, że każdy typ drukarki dostosowany jest do określonych zadań.

Drukarka atramentowa sprawdza się, gdy niewiele drukujemy. Atramentówki, bo tak nazywa się je potocznie są tańsze w eksploatacji, gdyż oryginalne tusze do drukarek, które używa się w tych urządzeniach, można również zastąpić tańszymi zamiennikami.

Zainteresowany? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Zatem naciśnij tutaj i czytaj do woli kolejne rzetelne wątki.

Jednak kiedy zamierza się drukować dużo, a zarazem szybko, należy wybrać drukarkę laserową. Kolorowe drukarki laserowe są szybsze ale nie drukują tak dobrze, jak drukarka atramentowa. Dla przykładu fotografie na śliskim papierze fotograficznym są wyraźniejsze, gdy wydrukuje się je w drukarce atramentowej.

Epson Stylus Photo R3000

Autor: Epson
Źródło: Epson

Tanie drukowanieTuszowe drukarki są najbardziej znane. Wydruk jest dużo lepszy, mimo powolniejszego wydruku. Kupuje się je zazwyczaj przez wzgląd na tanie tusze. Tanie tonery oraz dużo szybsze drukowanie powodują, iż drukarki laserowe także mają swoje grono zwolenników. Dla porównania drukarki na tusz, same urządzenia, są dużo tańsze. Sama cena nie może jednak decydować o kupnie. Należy zwrócić uwagę na wytrzymałość każdego z tych urządzeń. W tym temacie drukarki laserowe zdecydowanie są dużo lepsze niż atramentowe.

Taniej, lecz nieoryginalnieCeny oryginalnych materiałów eksploatacyjnych są często bardzo wygórowane. Warto więc czasem przemyśleć zakup tych nieoryginalnych zamienników. Zdarza się, że starczą na dłużej, a ich cena jest mniejsza. Zamienniki do drukarek to kartridże które produkują lub refabrykują niezależne firmy. Refabrykacja polega na napełnianiu już raz zużytych pojemników. To bardzo istotne dla osób czynnie chroniących matkę naturę. W zależności od modelu zasobnika, oszczędność w zakupie waha się od kilkunastu do nawet siedemdziesięciu procent ceny oryginału.