Ile w sprzedaży może kosztować sterownik kosztujący w produkcji jedynie kilka złotych?

W wypadku zdiagnozowania awarii jakiegokolwiek podzespołu elektronicznego, autoryzowane warsztaty motoryzacyjne mają jedynie jedno rozwiązanie: wymianę na nowy.
Jednak profesjonalni specjaliści umieją dopomóc znacznie taniej poprzez naprawę popsutych sterowników.

sterownik

Autor: Głośniki Sweex Purephonic
Źródło: Głośniki Sweex Purephonic
Stosowane współcześnie samochody są pełne części elektronicznych – jest to w nich zauważalne już natychmiast. Jednak warto sobie zdać sprawę, że części elektronicznych przybywa w samochodach już od ponad 30 lat – nawet w starszych autach jej usterki mogłyby się dać odczuć. Niestety w wypadku wielu zaawansowanych wiekiem samochodów zakup nowych elementów jest niezwykle trudne lub niemalże niewykonalne. Nie należałoby szukać nowych, czasem warto zreperować dotychczasowe części. W nowych pojazdach kłopoty są rozwiązywane przeważnie w jak najłatwiejszy możliwy sposób, zatem poprzez wymianę niedziałających podzespołów.
Xbox One

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku aut kilkuletnich i bardziej zaawansowanych wiekiem, nie jest to już tak łatwe, gdyż elektroniczne moduły są najczęściej dosyć kosztowne, a taka naprawa może łatwo przekroczyć cenę rynkową całego samochodu. Sterownik Silnika do auta sprzed paru lat, który odnośnie komplikacji konstrukcji niezwykle ustępuje choćby popularnemu nowoczesnemu telefonowi komórkowemu (a trzeba mieć świadomość tego, że te przecież można naprawić), taka regeneracja może wynieść nawet od kilku do kilkunastu tysięcy zł.

Poza tym na rynku wielokrotnie nie ma jakichkolwiek części zamiennych – jesteśmy zatem zdani na elementy oryginalne, które są dostępne zazwyczaj wyłącznie w autoryzowanych oficjalnych serwisach.

Zobacz ten interesujący tekst a jeśli interesuje Cię więcej danych na prezentowany temat to odkryj więcej tu (http://incube.pl/leasing-mssf16/) – znajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Nawet stosunkowo drobne elementy są czasami nieporównywalnie kosztowne w odniesieniu do swej prawdziwej ceny.