Jak nabyć najtańsze bilety lotnicze? Nasze podpowiedzi

Wielu z nas pragnie niedrogo podróżować, a niezwykle tanie loty są naszym marzeniem. Część z nas słyszała też legendy o lotach za złotówkę lub jedno euro. Powinno się jednak wiedzieć, że nawet jeśli kiedyś można było zakupić tak niedrogie bilety, te czasy minęły, prawdopodobnie na stałe.

import i eksport

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to możemy często nabyć bilety samolotowe za niewielkie pieniądze. Jest na to kilka sposobów. Powinno się tylko pamiętać, że w dzisiejszych czasach istnieje możliwość trafienia na loty za kilkadziesiąt PLN po naszym kontynencie, ale już przy dalszych kierunkach, takie okazje właściwie się nie zdarzają.
korporacja

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim wędrowcy, których interesują rzeczywiście tanie loty, muszą być elastyczni. Najlepiej co do kierunku i terminu wyprawy.

Namawiamy Cię do przejrzenia nowego postu na zbliżony temat – w nim odnajdziesz ekstra wiadomości. Więc idź do serwisu rozwód wrocław i ciesz się tym.

Wówczas będą mogli skorzystać z większej ilości promocji. Bo to nie tak, że przewoźnicy robią promocje jednocześnie na wszystkich trasach i w każdym terminie. Gdy mamy określoną listę marzeń albo rejonów świata, które koniecznie chcemy odwiedzić (i jeszcze luźno korzystamy z urlopu) będziemy bardziej elastyczni i można mieć nadzieję, że uda się nam kupić bilet w świetnej cenie.

kursy

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób to zrobić? Trzeba często odwiedzać multiwyszukiwarki lotów, które korzystają z danych wielu linii lotniczych. Odwiedzać trzeba także strony tanich przewoźników lotniczych. Kolejnym sposobem jest podpatrywanie stron WWW, które informują o najlepszych promocjach podróżniczych. Działają przy nich często dość prężne grupy ludzi, którzy są skłonni podzielić się swoimi znaleziskami lotniczymi. To tam niedoświadczone osoby mogą znaleźć niedrogie loty. Pamiętajmy jednak, że zazwyczaj ciekawsze propozycje dość szybko się kończą. Liczą się refleks oraz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Nie wyłącznie dlatego, że najtańsze loty są szybko wyprzedawane, ale i dlatego, że często są one zwyczajnie wynikiem błędu linii lotniczych.

A błędy się przecież naprawia.
Powinno się mieć także gotowość na to, że mnóstwo tanich lotów wymaga podróżowania np. wyłącznie z bagażem podręcznym, z męczącą przesiadką lub bez możliwości wyboru miejsca. Nie jest to zatem sposób dla każdego.