Jak powstała marka LG? Jak potoczyły się jej losy? Czy obecnie jest popularna?

Bardzo znana wielu osobom firma LG to południowokoreańskie przedsiębiorstwo, które funkcjonuje w paru dziedzinach: elektronicznej, chemicznej i telekomunikacyjnej. Aktualnie z racji rozwoju nowych technologii LG najbardziej jest kojarzony z rynkiem telekomunikacyjnym, co oznacza smartfony LG, lecz historia marki udowadnia, że oczywiście nie zawsze tak to wyglądało.

smartfon

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
LG zaczęło działalność w latach 60-tych, czyli w najlepszym możliwym okresie, gdyż w tamtym okresie nastąpił bardzo szybki rozwój elektroniki. To był czas, ażeby wyrobić sobie reputację oraz markę. W Korei przez całe lata 60-te królowały produkty rodzinne. W 1951 roku do sprzedaży trafiło pierwsze radio, a w 1961 pierwszy automatyczny telefon, nie tego rodzaju jakie znamy choćby dzisiaj, jak telefony komórkowe LG, lecz typ GS-1 – .

Dla porządku warto powiedzieć, że aż do lat dziewięćdziesiątych marka LG występowała pod zupełnie innną nazwą – jako GoldStar. Dopiero w 1995 roku zamieniono nazwę i logo. W tym okresie na rynku miała premierę marka LG, jest to skrót od wyrażenia Life’s Good. LG od chwili tej zmiany zdobyło rynek elektroniki użytkowej, co dokładnie widać po najlepszej klasy przedmiotach, jak pralki LG. Ciężko obecnie znaleźć dziedzinę, w której firma nie ma swoich reprezentantów.

smartfon

Autor: Huawei
Źródło: Huawei

Obecnie w LG zatrudnionych jest aż 170 000 osób, natomiast obroty firmy liczone są w setkach miliardów dolarów na rok – dowiedz się wiecej.

Godne podziwu jest, iż w ciągu 50 lat z niewielkiej lokalnej koreańskiej firmy, LG stało się międzynarodowym potentantem i znakiem jakości. Potwierdzają to najbardziej nowatorskie akcesoria, takie co są dzisiaj popularne, ale również te powszechne, od bardzo dawna w użytku, czyli lodówki LG.

Przeczytaj koniecznie ten wpis z www opisującego analogiczne materiały, ponieważ on z pewnością także jest warty Twojej uwagi.

Firma LG jest już więc popularna na całym świecie, gwarantuje jakość i pewność, że każdy nowy produkt będzie działał bardzo dobrze. To z tego powodu tak wiele osób wykorzystuje produkty LG. Nie dość, iż są najlepsze jakościowo, to również ich cena nie jest zbytnio wygórowana, więc wiele osób może sobie pozwolić na taki zakup. Dzięki temu więc firma LG jest coraz bardziej popularna wśród naszych rodaków. Jest to znak bardzo atrakcyjnych cenowo zakupów, ale również jakości, która znaczy, iż określony produkt będzie działał długo i niezawodnie przez lata.