Jeżeli chcemy samodzielnie wybrać, komu przesłać jeden procent podatku, to musimy mieć program, który nam to umożliwia

Jeżeli pragniemy przekazać 1% naszego podatku do danej fundacji, to powinniśmy znać jej numer KRS. W przypadku, gdy rozliczamy zeznanie podatkowe przez sieć, na witrynie Ministerstwa Finansów, po prostu wpisujemy ten numer we właściwe miejsce.
Jeśli jednakże do rozliczania zeznania używamy specjalnego programu, sprawa nieco się gmatwa.

klawiatura

Autor: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Źródło: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Naturalnie nieważne jaki typ zeznania uzupełniamy, czy będzie to pit 37 czy na ten przykład pit 38, zawsze możemy przesłać jeden procent wybranej instytucji. Jeśli jednak używamy niepłatnego programu, to mają one nieraz ustawione domyślne numery KRS, których nie można zamienić.

Przydałoby Ci się istotne opracowanie (https://www.account-pl.eu/publikacje/odpowiedzialnosc-firmy-audytorskiej-za-jej-system-kontroli-jakosci) powyższego tematu? Więc nie ociągaj się i przejdź do nowej strony. Tam oczekują na Ciebie bardzo rzetelne wiadomości.

Z tego powodu dużo osób pragnie ściągnąć program pit bez KRS, by własnoręcznie podać numer sprawdź na . Należy zatem o tym pamiętać podczas wybierania programu do wypełniania zeznań podatkowych.

pit 37

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie może być i tak, że wybrana przez aplikację fundacja będzie nam pasować. Wtedy nie należy nic wpisywać w trakcie uzupełniania naszego druku pit 37 czy pit 36 . Jest to komfortowe, gdyż mamy wtedy zapewnienie, iż numer KRS jest prawidłowy. Jeżeli jednakże wolimy samemu wybrać organizację, którą chcemy wspomóc, to trzeba ściągnąć program pit bez KRS. Warto więc pamiętać, że jeżeli mamy bezpłatny program do wypełniania pit, to czasami KRS będzie już wstukany.
Można też poszukać w Internecie programu z takim numerem KRS, który nam pasuje.

Starczy zaglądnąć do Netu, na różne fora oraz poczytać opinie ludzi, którzy również rozmyślają, który program wykorzystać. Cokolwiek zadecydujemy, na pewno nasz jeden procent komuś się przyda.