Jak założyć nowy biznes? Radzimy, w jaki sposób uniknąć wysokich opłat związanych z prowadzeniem nowej firmy

W dzisiejszych czasach wiele ludzi decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Jeśli Ty także zastanawiasz się nad tym, czy praca w korporacji jest właśnie tym, co chcesz robić przez całe swoje życie, wówczas niewątpliwie niejeden raz zastanawiałeś się także, czy prowadzenie własnej firmy jest tak ciężkie jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Jeśli zastanawiasz się równocześnie, jak uniknąć dużych opłat związanych z otworzeniem takiej działalności, wówczas zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami – przed państwem własna firma krok po kroku.
Jednoosobowa działalność gospodarcza nieustająco jest najbardziej popularną formą zakładanie własnej działalności gospodarczej. Jednocześnie taka jednoosobowa firma pozwala najwięcej zaoszczędzić na samym wstępie prowadzenia własnej firmy – jeśli się na to zdecydujesz, wtedy zdecydowanie będziesz mógł liczyć na bardziej korzystne stawki chociażby w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Aby sprawdzić, jak otworzyć swoją jednoosobową działalność gospodarczą, wówczas kategorycznie powinieneś przede wszystkim poszukać w sieci. Gdy wpiszesz w wyszukiwarkę internetową frazę „jak założyć firmę jednoosobową”, na pewno znajdziesz sporo wskazówek jak to uczynić. Zawsze jednak w dodatku warto zasięgnąć porady prawnika – powinieneś mieć pewność, że wszystko zostanie zrobione dokładnie tak, jak należy.
W przypadku założenia jednoosobowej firmy możesz przede wszystkim liczyć na dofinansowanie – na początek swojej działalności możesz dostać od dwudziestu do czterdziestu tysięcy złotych, zależnie od tego, w jakiej branży prowadzisz swoją firmę.

Co ważne, takie dofinansowania najczęściej są bezzwrotne, co oznacza, że możesz wykorzystać te fundusze na rozkręcenie swojej firmy i nie będziesz musiał w przyszłości ich zwracać.
Zakładając własną firma dobrze także wiedzieć, że przez pierwsze dwa lata jej działania będziesz mógł odprowadzać niższe składki na ubezpieczenie społeczne. Sprawdź przykładowo, ile wynosi teraz podstawa wymiaru składek na urlopie wychowawczym, a niewątpliwie szybko zorientujesz się, jak mocno takie rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystne. Kiedy tylko zrobisz wszystko zgodnie z prawem, możesz być niemal pewien, że uda Ci się uniknąć wielu kosztów, które najczęściej obciążają każdą prowadzoną w Polsce działalność gospodarczą.