Opis akumulatora żelowego i miernika zużycia elektryczności .

Opis fraz „akumulator żelowy 12v 100ah” oraz „miernik zużycia energii”.Akumulator żelowy 12v 100ah stworzony z myślą do używania go w systemach zasilania rezerwowego. Akumulator żelowy 12v 100ah jest doskonały do zastosowań w inwerterach INV, pojazdach zasilanych elektryką, wózkach inwalidzkich oraz akumulatorowych pojazdach specjalnych.

Dzięki zwiększonej wydajności w nieodległych czasach rozładowania można użyć mniejszą ilość akumulatorów lub w z takiej samej objętości klasycznych akumulatorów wygospodarować większą moc.Niska rezystancja wewnętrzna pozwala na możliwość pobrania większych niż wartości prądów. akumulatory bosch warszawa żelowy 12v 100ah jest przeznaczony do stosowania go zarówno w systemach zasilania awaryjnego oraz w innych aplikacjach w których akumulator pracuje cyklicznie. Preferowane zastosowania akumulatorów tej serii to: zasilanie rezerwowe w UPS, w systemach automatyki oraz jako źródło energii w urządzeniach przenośnych, zasilanie silników i innych urządzeń które pracują cyklicznie.

wnętrze akumulatora

Autor: Dilshan Jayakody
Źródło: http://www.flickr.com

Zamianastarej lodówki na nową może przynieść nawet kilkaset złotych rocznej oszczędności za prąd.Trochę mniejszych, bo kilku dziesięcio złotowych oszczędności można się spodziewać, jeśli nauczymy się wyłączać niektóre z urządzeń na noc czy na czas wyjazdu. By się jednak dowiedzieć, ile energii marnotrawi używany przez nas sprzęt domowy, potrzebny nam jest miernik zużycia energii elektrycznej. Na szczęście takie urządzenie kupimy już za kilkadziesiąt złotych, a więc szybko nam się zwróci. Do sprawdzenia, ile energii elektrycznej zużywamy, można wykorzystać zamontowany w każdym mieszkaniu licznik energii. Wskazania z niego są podstawą dla dostawcy do wystawienia rachunków za prąd. Wartość odczytana z licznika jest sumą zużycia energii wszystkich urządzeń AGD w domu, dlatego też skontrolowanie, ile prądu pobiera pojedynczy odbiornik, byłoby dosyć kłopotliwe, a czasem wręcz niemożliwe do wykonania. Zdecydowanie wygodniej będzie użyć miernik zużycia energii.Głównym zadaniem miernika energii jest monitorowanie zużycia prądu, dlatego też wszystkie, nawet najtańsze modele posiadają funkcję pomiaru mocy (podawanej w watach) odbiornika oraz zużytej energii (kilowatogodziny).Standardem jest też możliwość automatycznego naliczania opłat – po wcześniejszym wprowadzeniu ceny za 1 kWh – miernik wyświetli, ile będziemy musieć zapłacić za używanie danego odbiornika.

Bardziej zaawansowane urządzenia mierzą również parametry sieci elektrycznej: napięcie (wyrażone w woltach), częstotliwość (wyrażona w hercach). Droższe modele mają też funkcję prognozy, dowiemy się więc, ile będzie nas kosztować ciągłe używanie kontrolowanego urządzenia przez tydzień, miesiąc lub rok. Wyniki z miernika są niebywale czytelne dzięki dużemu ekranowi LCD.