Szkolenia zamknięte czy otwarte – jaką opcję? Podobieństwa i różnice

Szkolenia są bardzo istotną kwestią w działalności każdej firmy. Za ich pomocą pracownicy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje, a przedsiębiorstwo może doskonale się rozwijać. Nierzadko pada pytanie, czy szkolenia jest w ogóle potrzebne. Odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca. Pracownicy zapoznają się z nowymi metodami spełniania swoich obowiązków, za pomocą czego zwiększą swoje umiejętności.

wejdź tutaj
Dodatkowo nauczą się prawidłowego kontaktu z klientem, co na pewno sprawi, że łatwiej zdobędą nowych zamawiających. Oprócz tego szkolenia pomagają w integracji załogi, natomiast dobra atmosfera jest niezwykle pomocna w przynoszącej efekty pracy. Na rynku znajdziemy szkolenia otwarte i zamknięte. W jakiej sferze się różnią? Po pierwsze szkolenia otwarte są dostępne dla osób z różnych firm i branży. Dzięki tej różnorodności, firmy mogą wymieniać się doświadczeniami.

Zdecydowanymi dobrymi stronami tego typu szkoleń jest dokładnie wspominana wymiana doświadczenia, jak także nabywanie umiejętności kontaktów interpersonalnych. Takie spotkania wzmacniają kreatywność, a klimat sprzyja uczeniu się. Dodatkowo poznajemy działania różnych firm, zawiązujemy też ciekawe kontakty biznesowe. Poza tym szkolenia otwarte sprawiają, że zakres tematów jest szeroki oraz skaner faktur efematic różnorodna. Jeśli natomiast mowa o kosztach, szkolenie otwarte – zajrzyj tutaj – jest bardziej opłacalne, kiedy wysyłamy 1 pracownika.

Chociaż takie spotkania mają wiele zalet, istnieją również złe strony. Gdy firma chce poznawać konkretne zagadnienia, szkolenia otwarte mają być za szerokie. Należy pamiętać, że każdy uczestnik posiada inny poziom wiedzy. Tego typu szkolenia nierzadko odbywają się z dala od miejsca pracy, jest to więc związane z nadprogramowymi kosztami. Szkolenia zamknięte są z kolei dostępne dla konkretnej grupy pracowników. Omawiane jest na nich jedno zagadnienie, jest ono rozkładane na czynniki i skrupulatnie przedstawione.

Szkolenie biznesowe

Autor: Silicon Beach Training
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając ten rodzaj szkoleń możemy zatrudnienia konkretnego trenera, z kolei materiały są dostosowane do potrzeb firmy. Nie ma problemów z dopasowaniem pasujących dat, a w wypadku, gdy szkolenie organizowane jest dla dużej liczby osób, koszty są niższe.Złą stroną szkoleń zamkniętych jest z pewnością brak możliwości podzielenia się doświadczeniami. Jeśli natomiast spotkanie przeprowadzane jest w siedzibie firmy, pracownicy mogą mieć kłopot z prawidłowym skupieniem się.

Każdy rodzaj szkolenia ma swoje wady i zalet, jednak z pewnością wysyłanie pracowników na tego rodzaju wydarzenia jest niezwykle ważne, rozwijają oni bowiem nie jedynie siebie, lecz także – a może nawet głównie – firmę.