Prawdziwa rewolucja w utrwalaniu momentów! Dzięki dronom możemy bez żadnego wysiłku kręcić sceny z powietrza!

Fotografia stanowi jedną z dziedzin życia, które w przeciągu ostatniego stulecia uległy największym przeobrażeniom. Właściwie nie trzeba nawet cofać się aż tak daleko, by skalę przemian móc móc mówić o prawdziwej rewolucji. Jeszcze dwie dekady temu na wakacje wyjeżdżaliśmy z czarnym plastikowym aparatem i kilkoma rolkami filmu w plecaku uzbrojeni w czarny plastikowy aparat i jedną lub dwie rolki filmu. W związku z ograniczoną ilością klatek na filmie zdjęcia robione były tylko w wyjątkowych chwilach, a każdą nową fotografię musiała poprzedzić krótka analiza zależności: ile dni wczasów i ile wolnych kadrów pozostało? (zdecydowanie pomocna strona, warto zajrzeć)
Kiedy na rynek weszły aparaty cyfrowe wydawało się, że nic lepszego nie może nas już zaskoczyć. W jednej chwili skończyły się problemy z ograniczoną ilością klatek, naświetlonymi filmami, niefortunnymi ujęciami, długim oczekiwaniem na wywołanie filmu itd. Prawdziwą bombą okazały się także umieszczane w aparatach cyfrowych kamerki. Nagle każdy mógł zacząć utrwalać magiczne chwile, co do tej pory wymagało skorzystania z usług profesjonalnego kamerzysty lub pożyczenia drogiego sprzętu. Od dnia pojawienia się w sprzedaży pierwszych cyfrówek minęło już kilkanaście lat, w trakcie których firmy produkujące kamery i akcesoria fotograficzne zdecydowanie nie próżnowały. Dzięki nowinkom technologicznym możliwe jest dziś m.in. bezproblemowe filmowanie z powietrza (zobacz).
Wynalazkiem, który bezsprzecznie zrewolucjonizował świat filmu i fotografii, jest oczywiście dron, czyli bezzałogowe urządzenie latające, wyposażone w kamerę i sterowane za pośrednictwem kontrolera.

filmowanie z powietrza

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com

Drony mogą być stosowane w celach militarnych i cywilnych.

Każda nasza strona internetowa (http://anistal.pl/obrobka-metali-krakow/) zawiera tylko ciekawe informacje, które zostaną Ci w głowie na długo, zatem bez wahania kliknij również tutaj!

Dziś w sprzedaży znajdziemy wiele dronów przeznaczonych do zabawy, rekreacji czy profesjonalnego filmowania z powietrza.

Jednym z najpopularniejszych modeli jest na pewno dron Phantom 4 firmy DJI, która uchodzi za eksperta w produkcji tego rodzaju urządzeń. Dron ten ma doskonałe parametry techniczne i dobrą cenę, nie powinna zatem dziwić jego wielka popularność.