Wypełnianie PIT-ów w Polsce jest obowiązkiem, który niewątpliwie dosięga nas każdego roku – musimy to zrobić, chociaż niezbyt to lubimy

Wszyscy ludzie, którzy są zmuszeni wypełnić zeznanie podatkowe i odesłać to do Urzędu Skarbowego, na pewno wiedzą, że jest jeszcze niewiele czasu. Najczęściej wypełniane sprawozdania w naszym kraju to te z numerami 36 oraz 37.

Facet w garniturze

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Są jednak jeszcze inne numery.
Istnieje przykładowo PIT 28. Jest on przeznaczony dla tych osób, które rozliczają się ryczałtem. To jest dla wszystkich tych, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą oraz uzyskują dochody z wynajmu albo dzierżawy. Ten PIT posiada inny termin oddawania do urzędu i jest to 01.02. Toteż każdy, kto spóźnił się ze złożeniem formularza powinien złożyć PIT 36. PIT 28 wyróżnia się również tym, że nie jesteśmy w stanie się w nim rozliczać wspólnie z żoną lub mężem i nie przysługują nam ulgi z tytułu rodzica samotnie łożącego na dziecko.

Zaintrygował Cię ten temat? Jeżeli tak, to przejdź do nowego tekstu i czytaj całość tutaj (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/gdansk/) o tym, co najbardziej Cię zajmuje.

Możemy natomiast rozliczyć inne bonifikaty, na przykład abolicyjną za pracę poza Polską.

Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny

Autor: Planet PR
Źródło: Planet PR
firma - powiększenie

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli wypełniamy PIT już kolejny rok z rzędu, to na pewno nie denerwujemy się już zbytnio. Jednak jeżeli będziemy robić to po raz pierwszy, to należy wygospodarować więcej czasu, aby nie ponaglać się z uzupełnianiem potrzebnych rubryk.

Dzisiaj sytuacja i tak jest o niebo lepsza niż jeszcze kilkanaście lat temu, gdyż mamy profesjonalne programy online, które pomagają nam wszystko podsumować oraz podświetlają pola, które powinniśmy wypełnić. Jeżeli zrobimy błąd, to nie koniec świata – wystarczy po prostu usunąć wpisaną cyfrę i wypełnić pole od nowa.